
Video: Haarle – Automobilist vliegt over schrikhek na uitwijkmanoeuvre voor fietsster op N35
Op de N35 bij de oversteek met de Stationsweg is zondagochtend een automobilist zwaar in de problemen gekomen nadat een fietster bij het oversteken een naderende auto uit de richting van Nijverdal over het hoofd zag. De automobilist wist een aanrijding met de fietster op het allerlaatste moment te voorkomen, maar verloor daarbij de macht over het stuur.
De auto schoot de berm in, slipte, ramde een boom doormidden, maakte door de klap een sprong en kwam uiteindelijk schuin omhoog op een schrikhek tot stilstand. De fietster, die hevig was geschrokken, keerde om en waarschuwde direct de hulpdiensten.
Twee inzittenden van de personenauto zijn met ambulances naar het ziekenhuis vervoerd. Over de aard en ernst van hun verwondingen is nog niets bekendgemaakt. Eén rijbaan van de N35 was langere tijd afgesloten om hulpdiensten veilig te laten werken.
Volgens de politie had het ongeval veel ernstiger kunnen aflopen. De snelle en juiste reactie van de automobilist voorkwam waarschijnlijk een directe botsing met de fietster. “Het gezegde ‘Rijd nooit harder dan je geluksengel kan vliegen’ was hier duidelijk van toepassing,” aldus een agent ter plaatse.
N35 blijft zorgenkind
De N35 tussen Zwolle en Enschede is al jaren onderwerp van debat. Met name het tunnelvraagstuk bij de Sallandse Heuvelrug en Mariënheem zorgt voor veel discussie tussen lokale en landelijke bestuurders. Ondanks herhaaldelijk lobbywerk lijkt een structurele oplossing nog ver weg.
Incidenten zoals deze benadrukken volgens betrokkenen opnieuw de noodzaak van veiligheidsmaatregelen en verbeterde infrastructuur op deze drukke en gevaarlijke weg.





Foto’s News in Beeld Bert Kamp




